Logo

Přihlášení - email: heslo:
Zaregistrujte se (Společné pro Ftípky, Komik, Sprosťák, Herník, Romantik a Infík) - Potvrzení registrace - Zapomenuté heslo
Nacházíte se zde: KOMIK.CZ > Srandovní texty > O žebrotě
}
  • Text
  • Komentáře
Nejste přihlášeni
prosím přihlašte se, nebo zaregistrujte

O žebrotě

Tvé hodnocení
Super Bezva De to Nic moc No hrůza
příspěvku

GoogleJagg.czDelicious.comLinkuj.czTwitterVybrali.sme.skFacebook.comLíbí se vám to, ukažte to ostatním   


V podstatě existují dvě základní varianty žebrání. Tu první používají hlavně začátečníci, kteří trpí pocitem viny, když jim někdo jen tak dá peníze, a tak si vezmou nějaký hudební nástroj a snaží se na něj hrát, přičemž mají pocit, že jsou umělci, momentálně bez angažmá a o darované peníze se nějak zasloužili. Skutečnost je ovšem taková, že jim všichni dávají peníze jenom proto, aby už konečně přestali s tím hrozným vrzáním.

Druhou variantu používají výhradně profesionálové. Nehraje se na hudební nástroj, ale na city. Takový profesionál si vezme třeba černé brýle, bílou hůl, napíše si ceduli "Přispějte mi prosím na operaci očí" a pak už jen sedí a inkasuje. Nesmí ho ovšem nikdo nachytat, jak se o polední přestávce otáčí za kolemjdoucími děvčaty, protože to by se pak mohl stát mrzákem doopravdy. Hraní na city je sice velmi výnosné ale také velmi rizikové povolání.

Tak třeba jeden žebrák vzbuzoval soucit nejdříve tím, že neměl jednu nohu od kolena dolů a vydělával dobré peníze, ale jen do té chvíle, než ho někdo viděl, jak jezdí do práce na kole a přerazil mu nohy obě tak, že mu byl přiznán plný invalidní důchod.

Jiný nešťastník si zase strčil jednu ruku pod sako a držíce v té druhé plechovku od žrádla pro psy, vydělával dobré peníze do chvíle, než se zapomněl a někdo ho zahlédl, jak při práci kouří, přičemž v té ruce s plechovkou cigaretu rozhodně nedržel.

Těmto všem komplikacím se chtěl vyhnout jeden mladý žebrák, který chodil do práce s cedulí "Mám AIDS a chtěl bych si ještě užít". Byl to skvělý nápad. Do práce mohl klidně jezdit na kole a v práci mohl klidně kouřit a číst noviny, aniž by mu hrozilo sebemenší nebezpečí. Za nějaký čas se dokonce dopracoval k tomu, že měl stálou klientelu a všichni se mu snažili udělat nějakou radost. Jeden ho vzal na pivo, druhý zase na večeři a jedna mladá vdova mu dokonce nabídla, že se může u ní doma osprchovat a převléknout do nějakých šatů po manželovi. No a když ten žebrák přišel z koupelny v manželově županu, zaleskly se té vdově oči a svedla ho. "To Vám nevadí, že mám AIDS?" ptal se ten žebrák, když bylo po všem, a vzápětí mu došlo, jak hloupě se napálil, protože ta vdova mu odpověděla: "Ne, já ho mám taky."

Jak je vidět, lhát se nevyplácí a všichni ti žebráci si měli raději pořídit ceduli "Jsem blbej", neboť ta je zcela bez rizika a navíc by tím vzbudili největší soucit.


Poslal Kráťa

KategorieText je zařazen do těchto kategorií
Srandovní texty - Ostatní, jinam nezařazené
Známka2,89 (256)
Posláno27x
Přidáno25. 5. 2001

Komentovat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé, pokud jste registrovaní přihlašte se, pokud ne, budeme rádi pokud se zaregistrujete


Komentáře k příspěvku


Příspěvek zatím nikdo nekomentoval, buďte první :-)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Welcome to Praetorian

Copyright © 2007-2013 WE KOMIK.CZ - Reklama na serveru - Privacy policy - (0,009)