Logo

Přihlášení - email: heslo:
Přihlásit přes Facebook (co to je?)
Zaregistrujte se (Společné pro Ftípky, Komik, Sprosťák, Herník, Romantik a Infík) - Potvrzení registrace - Zapomenuté heslo
Nacházíte se zde: KOMIK.CZ > Srandovní texty > Školní přeblepty
}
  • Text
  • Komentáře
  • Odeslat emailem
Nejste přihlášeni
prosím přihlašte se, nebo zaregistrujte

Školní přeblepty

Tvé hodnocení
Super Bezva De to Nic moc No hrůza
příspěvku

GoogleJagg.czDelicious.comLinkuj.czTwitterVybrali.sme.skFacebook.comLíbí se vám to, ukažte to ostatním   


WASHINGTON, 18. ledna 2002 - Chyby, překlepy a omyly nemusejí studentům přinést jen špatné známky, ale mohou také pobavit pedagogy. A když vyjdou tiskem, i širší čtenářskou obec. Profesor historie Anders Henriksson vybral ze stovek prací a esejů nepřipravených nebo zpanikařených studentů nejzábavnější případy popleteného pravopisu a zmateného přepisování dějin a shromáždil je do sborníku, který se dostal na seznam amerických bestsellerů.

Není se příliš čemu divit, když ve 26 kapitolách zachycujících světové dějiny od doby kamenné po současnost se může čtenář dozvědět, že monoteismus začal bohem jménem Yahoo, nástrojem Hitlerova teroru bylo Gespacho a křesťanství bylo jen jedním z mysteriózních kultů, dokud se nenarodil Ježíš. Publikaci provázejí i původní mapky a nákresy, mimo jiné automatonské říše.

Možná mají avantgardní pravopis, experimentální logiku, ale nikdo těmto mladým vědcům nemůže upřít tvořivost, oceňuje studenty Henriksson. Většinu z těch hloupostí způsobuje bezradnost a tlak. Myslím, že se tomu smějeme proto, že je nám to blízké, říká Henriksson, který je šéfem katedry historie na Shepherd College v Západní Virginii. Všichni jsme se ocitli v situaci, kdy jsme měli být připraveni, a přesto jsme nebyli.

Autor neuvádí celá jména citovaných ignorantů, ale dušuje se, že všechny citáty jsou autentické. To by si nikdo nevymyslel. Třeba Mel Brooks nebo Woody Allen, ale takhle chytrý nejsem.

Machiavelli se ucházel o práci u Nixona. Henriksson začal svou sbírku koncem 70. let, kdy na univerzitě v Torontu známkoval práce studentů o Machiavellim a seznámil se s tvrzením, že Machiavelli napsal Vladaře, aby dostal práci u (amerického prezidenta Richarda) Nixona.

Ženě se to líbilo a řekla mi, ať si to zapíšu, dodal Henriksson. První práci na téma kuriózních studentských výroků otiskl v roce 1983 v odborné publikaci The Wilson Quarterly a od té doby mu kolegové z celé země posílali nejpodařenější přehmaty svých studentů.

Jeden tak vyjádřil přesvědčení, že dějiny, záznam věcí zanechaných předchozími generacemi, začaly v roce 1815. Další se domníval, že dějiny, jak je známe, jsou vždy předpojaté, protože lidé musejí být studováni dalšími lidmi, a ne nezávislými pozorovateli z jiného živočišného druhu.

Podle biblické legendy problémy začaly, když Eva snědla Zlaté jablko sváru. To bylo zakázané ovoce...Od té doby to připomínalo sjezd na lyžích, uvádí se v jedné práci o biblických počátcích.

Zorroastrologiii založil Zorro, napsal jeden student o náboženství zoroastrismu. Bylo to duelistické náboženství. Jeho třemi bohy byli Hodný, Zlý a Lhostejný.

Helena Trójská vyslala svou tváří tisíce lodí. Trójská válka zuřila mezi Řeky a Toryi. Řekové nakonec vyhráli, protože měli dřevěné koně, zatímco Trójané mohli bojovat jenom nohama, podal svou verzi trójské války další adept historie.

Podle jiného Platón vynalezl realitu. Byl učitelem Harrise Tottlea, autora Republikánů. Epikurejci měli chtíč povinný. Další byli vegetariáni a syntetici, kteří tvrdili Když si s tím nemůžeš hrát, proč se vzrušovat?

Pythagasaurus byl otcem trojúhelníku a Archimédes udělal první parník a ropný vrt, objevilo se v práci na antické téma.

Úmrtnost v některých městech přesahovala 100 procent. Evropu nakonec dostihla černá smrt. Dýmějový mor byl společenskou nemocí v tom smyslu, že se mohl přenášet pohlavním stykem. V některých městech úmrtnost přesahovala 100 procent, dozví se čtenář v kapitole věnované středověku.

Přesto všechno si Henriksson nemyslí, že by dnešní studenti byli hloupější než dřívější generace. Stejně tak nezjistil žádné pravidlo ve výskytu hloupostí ve studentských pojednáních podle věku, pohlaví, školního ročníku nebo zeměpisné oblasti. Myslím, že zkoušky a seminární práce napsané ve 20. letech byly dost podobné, tvrdí. Samozřejmě jsou studenti, kteří se dostanou na vysokou školu, aniž si osvojí základní věci, ale v zásadě jde jen o lidskou reakci v situaci A sakra. Já nic neumím.

Studenti, kteří nešli na přednášku nebo se neučili, prostě musejí vakuum něčím zaplnit. Přidejte k tomu trochu zmatených poznámek, učení na poslední chvíli a omezenou slovní zásobu a dojdete k výrokům ve stylu, že římští senátoři nenosili tógy, ale tuby, poznamenal Henriksson, který tvrdí, že nikdo z bývalých studentů si zatím kvůli jeho knize nestěžoval a většinou se tomu rádi smějí.

(čtk)


KategorieText je zařazen do těchto kategorií
Srandovní texty - Škola
Známka3,05 (373)
Posláno34x
Přidáno12. 3. 2002

Komentovat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé, pokud jste registrovaní přihlašte se, pokud ne, budeme rádi pokud se zaregistrujete


Komentáře k příspěvku


Přidáno 19.6.2009 v 15:24
[1] - OrlanissEleon13: - email
Nejlepší je Pythagasaurusúšklebekúšklebekúšklebekpalec


Odeslání textu emailem

Text bude automaticky vložen do emailu.

Vaše jméno:


Váš e-mail:


Vyberte z adresáře komu poslat:

Nebo zadejte email komu poslat


Předmět:


Chcete přidat vzkaz ( můžete nechat prázdné ):


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Welcome to Praetorian

Copyright © 2007-2013 WE KOMIK.CZ - Reklama na serveru - Privacy policy - (0,0134)