Logo

Přihlášení - email: heslo:
Přihlásit přes Facebook (co to je?)
Zaregistrujte se (Společné pro Ftípky, Komik, Sprosťák, Herník, Romantik a Infík) - Potvrzení registrace - Zapomenuté heslo
Nacházíte se zde: KOMIK.CZ > Srandovní texty > Dobré rady, když tě vyhodí z práce
}
  • Text
  • Komentáře
  • Odeslat emailem
Nejste přihlášeni
prosím přihlašte se, nebo zaregistrujte

Dobré rady, když tě vyhodí z práce

Tvé hodnocení
Super Bezva De to Nic moc No hrůza
příspěvku

GoogleJagg.czDelicious.comLinkuj.czTwitterVybrali.sme.skFacebook.comLíbí se vám to, ukažte to ostatním   


V kapitalistickém systému mají již dlouhodobé zkušenosti s propouštěním lidí ze zaměstnání.

Jinak řečeno s tím, co se lidově nazývá "vyhazov" nebo "kopačky". Poslední dobou se vžil termín "máte padáka". Aby to propuštěným nebylo líto, tak bývají vypracovány různé rady a doporučení jak se zachovat. Jeden z takových postupů doporučuje například škola amerického personalisty dr. Roberta D. Ramseye. Tento odborník na řízení lidských zdrojů z Minneapolisu doporučuje vyhozeným lidem toto:

- Nikdy se nesnaž svůj odchod maskovat nějakými strojenými výmluvami. Každý v podniku totiž buď ví nebo brzy zjistí, jaký je skutečný důvod tvého rozloučení.

- Nikdy netrucuj, nekňourej ani nehořekuj. Babským chováním si jen znepřátelíš ještě více lidí a tvá pozice se může o to stát horší i na novém pracovišti. V době e-mailů a dalších technologických novinek se informace, zejména o osobních vadách, šíří takřka kosmickou rychlostí.

- Nikdy se nesnaž tvrdošíjně odporovat vůči rozhodnutí nadřízeného o svém propuštění. Zkušenosti ukazují, že například i v tak hospodářsky vyspělé zemi, jako je Japonsko, se celá řada dočasně odstavených manažerů brzy opět objevila ve stejných podnicích, a to mnohdy i na vyšších postech, než z jakých před časem museli odejít.

- Jestliže se stane, že jsi byl propuštěn, nikdy se nedoprošuj u kolegů o soucit nebo sympatie. Na druhé straně platí, že pokud odcházíš na lepší místo, nemáš vůbec zapotřebí se vychloubat nebo dávat na odiv svoji zlomyslnou radost.

- Nikdy neočerňuj firmu, ze které jsi odešel, i když máš pocit, že ti zde ublížili. Měj na paměti starou moudrost, že "cokoliv řekneš, může být použito proti tobě". Buď na tyto aspekty velmi opatrný, především tehdy, když jsi se rozhodl začít s podnikáním na vlastní pěst.

- Nikdy se nesnižuj k takové podlosti, abys všude rozhlašoval, že tvůj nástupce je "nikdo" a že tě firma bude brzy "volat zpátky".

- Nesnaž se za sebou spálit všechny mosty. Nikdy nevyhrocuj napětí, které mohlo předcházet tvému odchodu, což platí o tvých vztazích jak s firmou jako celkem, tak s jejími jednotlivými příslušníky, kteří bývali tvými kolegy.

- Nezapomeň při odchodu vyrovnat všechny své dluhy. Netýká se to jen finančních záležitostí, ale i ostatních závazků včetně osobních slibů.

- Buď gentleman a svému nástupci usnadni jeho první kroky na tvém bývalém pracovišti. Tím se nemá na mysli jen to, že mu v pořádku předáš dokumentaci nebo klíče od stolu a skříní, nýbrž, že ho seznámíš s problematikou funkčního zařazení.

- Při loučení poděkuj všem přátelům a lidem, kteří tě podporovali.

- Odpusť nepřátelům.

Jistě to pan sociolog hezky napsal. Teď jde jen o to, jak to ti, co dostali "padáka", přijmou a zda jim to ulehčí ponížení spojené s tímto "aktem". Ale takový už je byznys. Včetně byznysu, který se zabývá doporučením co dělat, když se člověk náhle ocitne bez práce.


KategorieText je zařazen do těchto kategorií
Srandovní texty - Pracovní
Známka3,11 (413)
Posláno35x
Přidáno14. 1. 2003

Komentovat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé, pokud jste registrovaní přihlašte se, pokud ne, budeme rádi pokud se zaregistrujete


Komentáře k příspěvku


Příspěvek zatím nikdo nekomentoval, buďte první :-)

Odeslání textu emailem

Text bude automaticky vložen do emailu.

Vaše jméno:


Váš e-mail:


Vyberte z adresáře komu poslat:

Nebo zadejte email komu poslat


Předmět:


Chcete přidat vzkaz ( můžete nechat prázdné ):


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Welcome to Praetorian

Copyright © 2007-2013 WE KOMIK.CZ - Reklama na serveru - Privacy policy - (0,01)