Logo

Přihlášení - email: heslo:
Přihlásit přes Facebook (co to je?)
Zaregistrujte se (Společné pro Ftípky, Komik, Sprosťák, Herník, Romantik a Infík) - Potvrzení registrace - Zapomenuté heslo
Nacházíte se zde: KOMIK.CZ > Srandovní texty > Jak ten kolos vlastně funguje
}
  • Text
  • Komentáře
  • Odeslat emailem
Nejste přihlášeni
prosím přihlašte se, nebo zaregistrujte

Jak ten kolos vlastně funguje

Tvé hodnocení
Super Bezva De to Nic moc No hrůza
příspěvku

GoogleJagg.czDelicious.comLinkuj.czTwitterVybrali.sme.skFacebook.comLíbí se vám to, ukažte to ostatním   


Jak EU zařídí, aby všechny střechy byly modré

Jak ta unie vlastně funguje? Zde je jeden hypotetický příklad.
Někoho napadne: pryč s kýčovitými střechami z červených tašek! Dnešek patří modrým střechám!
A tohoto nápadu se chopí jeden ze států Evropské unie (není důležité který) a žádá, aby celá unie začala používat modré střešní tašky.
Nejdříve je to pěkná ostuda: všichni se smějí a klepou si na čelo. Italové a Španělé rozčileně buší do stolu a křičí: "Nikdo nám nebude brát naše červené střechy!"
Ale stát (říkejme mu X) nepovolí. Čeká, až přijde jiné důležité hlasování, kdy by jeho hlas mohl rozhodnout o všem. V té chvíli začne obchod. Něco za něco. Stát X vymění své ano za podporu pro modré střechy. Jeho úspěch posvětí Evropská rada: uloží Evropské komisi, aby posoudila přínos modrých střech pro unii. Teď se dají do práce euroúředníci. Po půl roce odhalí s pomocí mnoha expertů, že modré tašky se nejlépe hodí v oblasti věčného ledu, kde mohou alespoň ladit s okolím. Ale jinak je moc nedoporučují.
Státy to však nezviklá. Při komisi zřídí kontrolní výbor pro modré střechy, který vrací "nedopečený" návrh k dopracování. Evropští úředníci ještě chvíli zkoušejí přivést státy k rozumu, jenže fronta "modrých" je pevná. A tak návrh komise nakonec žádá modré střechy v celé unii.
Rada ministrů je s návrhem komise celkem spokojena - zvlášť když si Italové, Španělé a pár dalších vymohou, že u nich červené střechy zůstanou.
Nejpozději tou dobou už funguje lobby modrých střech, jakož i lobby jejich odpůrců. A "modří" tlačí na pilu: nechtějí jen tak nějakou modrou, ale přesně stanovený odstín akvamarínové modré, jaký se vyrábí jen v unii. To aby nikdo nemohl dovážet nějaké nedodělky třeba z USA. Mají šanci. Své ano musí říct i parlament EU. Po skvělé kampani "modrých" hlasují poslanci jako jeden muž za akvamarínový odstín.
Ale "červení" to ještě nevzdali. U soudu unie žalují, že EU ohrožuje bezpečnost letadel, zvláště těch, která létají proklatě nízko. Modré střechy budou přece splývat s oblohou! Po dalších pěti letech jednání je konečně dohoda: unijní střechy budou zelené! Když po dalších deseti letech projíždějí unií střešní kontroly, zjistí, že střechy jsou dál všude červené.
Jen v Británii, kde se evropská přikázání berou velmi vážně, a v Česku, kde "zelení" uplatili příslušné politiky i úředníky, jsou opravdu zelené. Zkrátka Brusel rozhoduje, ale státy vše musí uvést v život.


KategorieText je zařazen do těchto kategorií
Srandovní texty - Ostatní, jinam nezařazené
Známka3,4 (99)
Posláno9x
Přidáno7. 5. 2004

Komentovat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé, pokud jste registrovaní přihlašte se, pokud ne, budeme rádi pokud se zaregistrujete


Komentáře k příspěvku


Příspěvek zatím nikdo nekomentoval, buďte první :-)

Odeslání textu emailem

Text bude automaticky vložen do emailu.

Vaše jméno:


Váš e-mail:


Vyberte z adresáře komu poslat:

Nebo zadejte email komu poslat


Předmět:


Chcete přidat vzkaz ( můžete nechat prázdné ):


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Welcome to Praetorian

Copyright © 2007-2013 WE KOMIK.CZ - Reklama na serveru - Privacy policy - (0,0088)