Logo

Přihlášení - email: heslo:
Přihlásit přes Facebook (co to je?)
Zaregistrujte se (Společné pro Ftípky, Komik, Sprosťák, Herník, Romantik a Infík) - Potvrzení registrace - Zapomenuté heslo
Nacházíte se zde: KOMIK.CZ > Srandovní texty > Politické vtipy ve zlaté, stověžaté Praze
}
  • Text
  • Komentáře
  • Odeslat emailem
Nejste přihlášeni
prosím přihlašte se, nebo zaregistrujte

Politické vtipy ve zlaté, stověžaté Praze

Tvé hodnocení
Super Bezva De to Nic moc No hrůza
příspěvku

GoogleJagg.czDelicious.comLinkuj.czTwitterVybrali.sme.skFacebook.comLíbí se vám to, ukažte to ostatním   


Češi vždycky v těžkých zapeklitých dobách dokázali vymýšlet vtipy, které jim pomáhaly přežít. Bylo to za Rakouska, bylo to za německé okupace a je tomu tak i teď, v restaurovaném lumpenkapitalismu.

V Praze pak se sluší začít na Starém městě pražském v Josefově, u pánů Kohna a Roubíčka, kteří ztělesňují tradiční chytrost. Nejnovější pražský židovský vtip se týká našeho expremiérského eurokomisaře z Jindřichova Hradce. Zkrátka a dobře, Roubíček překvapil svého rozšafně moudrého kolegu Kohna slovy: Vědí Kohn, já se tak těším na ty nový volby! A Kohn s údivem: A pročpak, Roubíček? Roubíček povídá s nadšením: No, proto, že letos před evropskými volbami nám pan premiér prodloužil život o sedm let a ještě nám dal důchodcovskou tisícovku korun. A teď, když je tím eurokomisařem pro sociální záležitosti, tak dostaneme každý tisícovku euro! Kohn se podívá se shovívavým despektem na Roubíčka a dí: Ale dou, Roubíček! Teď už Špidla je za vodou, tak nebude dávat eura tentokrát ze svýho!

Po Velké listopadové sametové kontrarevoluci bylo do placu mezi lid obecný vrženo další humoristické heslo Havel na Hrad! jako kdyby už jsme na tom byli skutečně tak mizerně, že jsme museli vzít za vděk skutečným mistrem politicko-nepolitického černého humoru. Jako když například prohlásil, že to prezidentování tedy vezme, ale pouze do prvních nejbližších demokratických voleb a pak zůstal u koryta 13 let tu jako československý či česko-slovenský anebo později český prezident. Pan státní prezident měl i jiná humoristická vystoupení jako například: Tvrdí vám, že jsem proti socialismu a chci zavést kapitalismus. Nevěřte tomu! Zrovna tak jako komunistická propaganda, že prý bude nezaměstnanost! Naopak všem se vám bude vést lépe! A potom za jeho vlády bylo v desetimilionové republice více než půl milionu nezaměstnaných.

Největší dramatik všech dob byl současně i čelným představitelem černého humoru, když prohlásil, že NATO je ztělesněním euroamerické civilizace a propagoval humanitární bombardování bratrské, slovanské Jugoslávie natovskými, barbarskými agresory. Nejnovějším hitem Havlova černého humoru je jeho tažení za osvobození Fidelovy socialistické Kuby od svobody a demokracie pod taktovkou americko-německého slouhy Cyrila Svobody.

Velice humoristicky znělo heslo Dokážeme, že jsme to dokázali! (zplundrovat československé národní hospodářství a ožebračit převážnou většinu českého a slovenského národa).

Nyní se na nuselských a pankráckých lavičkách objevily fotografie jednoho rozšafného, šedivě prokvétajícího vousáče, který oznamuje: Tady jsem doma. Snad chudák není bezdomovcem, který přespává na lavičkách, vyzdobených jeho portrétem. Ačkoliv na bilboardu tento úsměvný pán bez uvedení svého občanského povolání konstatuje: Sousedé si pomáhají. Takže musíme doufat, že mu sousedé poskytnou postupně lože, aby den co den nemusel vyspávat na tvrdé lavičce, zvláště když nyní už jsou noci chladné a občas i prší.

Ovšem bilboardy našeho miloučkého premiérského benjamínka, řečeného Veliký Standa, vyvolávají přímo výbuchy bujarého smíchu občanů. Na jednom totiž občanům tvrdí Jsem sociální demokrat a na druhém dodává Myslím to upřímně . Protože staří Římané vynikali především v rétorice, tak se proslýchá, že Standa Gross prý dostane Starořímskou medaili za rétoriku.


KategorieText je zařazen do těchto kategorií
Srandovní texty - Ostatní, jinam nezařazené
Známka3,56 (113)
Posláno4x
Přidáno28. 9. 2004

Komentovat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé, pokud jste registrovaní přihlašte se, pokud ne, budeme rádi pokud se zaregistrujete


Komentáře k příspěvku


Příspěvek zatím nikdo nekomentoval, buďte první :-)

Odeslání textu emailem

Text bude automaticky vložen do emailu.

Vaše jméno:


Váš e-mail:


Vyberte z adresáře komu poslat:

Nebo zadejte email komu poslat


Předmět:


Chcete přidat vzkaz ( můžete nechat prázdné ):


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Welcome to Praetorian

Copyright © 2007-2013 WE KOMIK.CZ - Reklama na serveru - Privacy policy - (0,0057)